You are here:

یادی از یک کتاب - بادبادک باز

فرستادن به ایمیل چاپ

Tags: روزانه | نظرات

یکی از رمانهای تاثیرگذاری که چندسال پیش خواندم، رمان بادبادک باز نوشته خالد حسینی نویسنده مشهور افغان بود. رمانی جذاب و تاثیر گذار که تم اصلی آن را جنگهای داخلی افغانستان و مشکلاتی که برای خانواده های افغانی پیش آمده بود تشکیل می داد آنهم در قالب یک داستان جذاب. از روی این کتاب، فیلمی هم ساخته شده با نام Kite Runner . جمله زیر قسمتی از این کتاب زیباست :

«خب ، هر درسی که به ات می دهند ، سرجایش ؛ اما فقط یک گناه وجود دارد ، فقط یکی. آن هم دزدی ست. هر گناه ِ دیگری صورت ِ دیگر دزدی ست. وقتی مردی را بکشی ، زندگی را از او دزدیده ای. حق زنش را برای داشتن شوهر دزدیده ای. همینطور حق بچه هایش را برای داشتن پدر. وقتی دروغ بگویی ، حق طرف را برای دانستن راست دزدیده ای. وقتی کسی را فریب بدهی ، حق انصاف و عدالت را دزدیده ای. می فهمی؟ چیزی زشت تر از دزدی نیست.»
بادبادک باز / خالد حسینی

نظرات (4)Add Comment
0
...
نویسنده ساسان, نوامبر 09, 2010
سلام میگم تا حالا توجه کردید اکثر مردم دروغ میگن ولی از اینکه بقیه بهشون دروغ بگن بدشون میاد!!البته مقصود حرف من شما نیستید من این رو میدونم که شما اهل دروغ نیستید فقط میخواستم بگم موافقید با حرفم؟
0
...
نویسنده ناشناس, نوامبر 21, 2010
سلام
نمی دونم باید بگم متاسفانه یا.....
ولی اکثر ما آدما به شوخی کردن عادت کردیم ولی غافل از اینکه هر چقدر حرفای شوخیمون بیشتر می شه باعث میشه ناخودآگاه دروغ بگوییم.
انشاءالله که ما جزء اون دسته ای باشیم که شوخی رو با دروغ اشتباه نگیریم.
0
بادبادک باز!
نویسنده f.s, دسامبر 02, 2010
سلام استاد!
منم با نظر شما موافقم.کتاب بادبادک باز کتاب زیباییه که واقعاً ارزش خوندن رو داره.
تو کتابخونه ی دانشکده هم این کتابو دیدم.
به همه ی دوستان پیشنهاد میکنم حتماً اونو بخونن.
0
...
نویسنده شقایق, نوامبر 27, 2015
همین اواخر تصمیم داشتم این کتاب رو بخونم smilies/smiley.gif باخوندن این پاراگراف ترغیب شدم اینکارو زودتر انجام بدم , مرسی.

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy
آخرین بروزرسانی ( سه شنبه ، 18 آبان 1389 ، 15:07 )